Незважаючи на простоту, скандинавська ходьба істотно впливає практично на весь організм і це доведено клінічними дослідженнями.
Під час занять скандинавською ходьбою:
Якісні палиці мають бути практичними, довговічними, безпечними та комфортними у використанні. Важливо, щоб вони підходили до росту людини, інакше користь від тренувань істотно знизиться.
Розрахувати потрібну висоту можна за формулою: зріст спортсмена * 0,68 (см). Якщо число не ділиться на 5 без залишку, потрібно його округлити у більший бік (наприклад, якщо зріст людини дорівнює 170 сантиметрів, будуть оптимальні палиці 116 см, оскільки 168 * 0.68 = 115,60).
Більшість палиць виготовляються із алюмінієвого сплаву або карбону. Алюмінієві – практичні та бюджетні, карбонові – легкі, міцні та пружні. При цьому важливо розуміти, скільки людей використовуватиме палиці, чи легко передбачити місце для їх зберігання і як часто планується брати їх у поїздки. При регулярних транспортуваннях та кількох користувачах оптимальні складні (телескопічні) палиці. Найчастіше подібні моделі виготовлені з алюмінію. Незалежно від матеріалу самого держака, важлива і рукоятка. Ергономічні ручки дозволять міцніше тримати палицю, а якщо ви любите фотографувати місцевість або хочете швидко відстебнути палицю, щоб попити або відповісти на дзвінок, стануть у нагоді знімні темляки (ремішки-рукавички). Обирайте потрібні моделі та будьте здорові!